AKTUALNOŚCI,  Emocje,  Trening przywództwa,  Wydarzenia

Trening Przywództwa #13 – Po co i jak wdrażać mentoring w organizacji?

Czy podróżowałeś kiedyś autostopem? Jazda na tzw. stopa to oryginalny sposób podróżowania. Autostopowicz musi wykazać inicjatywę, wyjść poza swoją strefę komfortu, „wyciągnąć dłoń”, by skorzystać z pomocy kogoś, kto ma więcej zasobów niż on sam. Kogoś kto pomoże mu dotrzeć z punku A do punku B. Taka podróż wymaga odwagi i zaufania. Zaufania zarówno od strony kierowcy jak i pasażera. Podobnie jest z mentoringiem.

Mentoring to podróż, w której dwie osoby zapraszają się do swojego świata. Mentor o większym doświadczeniu spotyka się z mniej doświadczonym Mentee. W efekcie powstaje relacja skierowana na rozwój. Relacja bezcenna bo nie tylko pozwalająca rozwinąć się Mentee, ale dająca wiele korzyści również Mentorowi/Mentorce i samej organizacji. Nie bez powodu ojciec współczesnego mentoringu David Clutterbuck stwierdził kiedyś, że „Mentoring jest jedną z najskuteczniejszych metod rozwoju, jakie mają do dyspozycji pojedynczy ludzie i organizacje”.

Podczas kolejnego webinaru porozmawiamy w związku z tym o mentoringu i jego wykorzystaniu w biznesie:

  • Czym jest Mentoring oraz Mentoring Odwrócony?
  • Jakie korzyści z mentoringu ma Mentee, Mentor i Organizacja?
  • Jakie są niebezpieczeństwa, „czarne strony” mentoringu?
  • Z jakich rodzajów mentoringu możemy korzystać?

oraz jak wdrażać mentoring do swojej organizacji.

O tym porozmawiamy podczas kolejnego Treningu Przywództwa.

Link do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ.

Link do wydarzenia na LinkedIn: TUTAJ.

Trening przywództwa to cykl spotkań skierowanych do liderów i liderek, oraz osób chcących rozwijać swoje kompetencje przywódcze. Będę tu mówił o sprawach aktualnych, przyszłych, mniej i bardziej zaawansowanych… ale na pewno praktycznych. Zawsze Live. Raz na miesiąc. Na moim kanale FB oraz LinkedIn, a potem na YouTube i Spotify.

Serdecznie Was zapraszam,

Marcin Capiga