MOJA KSIĄŻKA

„Motywacja przez wielkie M” to dla mnie przede wszystkim kolejny osiągnięty cel i zrealizowane marzenie 🙂

W książce skupiłem się na tematach, które poruszają ze mną klienci coachingu i uczestnicy szkoleń. Znajdziesz tu więc historie, które dotyczą zarówno motywacji zawodowej, jak i na przykład tej do sportu, czy nauki języka obcego.

Ta książka, to przede wszystkim mój pomysł na motywację. Jak ją widzę i jak pracuję nad nią z ludźmi, którzy proszą mnie o wsparcie. W wielu miejscach posłużyłem się bliskim mi podejściem coachingowym, czyli taką metodą pracy, kiedy klient sam znajduje rozwiązanie i sposób dojścia do postawionego celu. Podejście to zakłada, że skoro sam znajdziesz rozwiązanie, to będzie ono indywidualne, „szyte na miarę” i chętniej je zastosujesz. Dlatego w książce jest wiele pytań, na które będziesz mógł odpowiedzieć, a także ćwiczenia, które będziesz mógł zrobić. Wszystko po to, byś znalazł swój sposób na motywację. Odkryjesz tu także wiele metafor, historii, które mnie poruszyły, a mają związek z motywacją oraz wyników badań naukowych. Mam bowiem za sobą akademicką historię i „naukowe podejście”, co oznacza, że wiele rzeczy przekonuje mnie dopiero wtedy, kiedy jestem je w stanie potwierdzić wiarygodnymi badaniami.

Motywacja przez wielkie M to jednak więcej niż tylko zbiór technik i narzędzi do praktycznego wykorzystania. To przede wszystkim książka traktująca o odkrywaniu swojego Wewnętrznego Ja, zgodnie z mottem „Odkryj kim jesteś i pozostań sobą” oraz, co z tego wynika, budowaniu swojej motywacji na tym, co ma dla Ciebie głęboki sens. Zanim więc poznasz proste i bardziej zaawansowane narzędzia motywacyjne, będziesz miał okazję odpowiedzieć sobie również na pytania odnoszące się np. do Twojej wizji, misji czy żywiołu.

Książkę możesz kupić m.in. w Salonach Empik, Księgarniach Matras, na Allegro lub w Głównej Księgarni Prusa.