AKTUALNOŚCI,  Emocje,  Maska Męskości,  Męskość,  psychologia,  Refleksje o życiu,  Webinar,  Wydarzenia

Maska Męskości #19 – „Męski umysł – o neurologicznych podstawach osobowości” – Gościni: Dominika Pikul

Kiedy byłem studentem, a było to już bardzo dawno, dawno temu… niezwykle popularna stała się wtedy książka „Płeć mózgu” w której autorzy, opierając się na wątpliwie metodologicznych badaniach, próbowali opisać, czym różnią się od siebie mózgi kobiety i mężczyzny. Chwilę potem na polskim rynku pojawił się kolejny, amerykański poradnik, słusznie krytykowany zresztą przez psychologów, mówiący o tym, że można nas podzielić na tych z Marsa i te z Venus. Od tego czasu półki księgarni i bibliotek zdążyły się już wielokrotnie ugiąć pod złotymi poradami dotyczącymi naszych płci, które zamiast pomagać, pogłębiają tylko stereotypy na nasz temat.

No to jak jest naprawdę? Czy mamy prawo z naukowego punktu widzenia mówić o męskim i żeńskim mózgu? Co mówi współczesna neuronauka i badania dotyczące neurobiologii? Jakie związki chemiczne kształtują naszą osobowość jako człowieka? Jak bardzo jesteśmy różni i na co to wpływa? I czy taki podział jest nam pomocny np. w naszej komunikacji, przywództwie, relacjach, a może tylko utrudnia?

Aby rozwiać wątpliwości do najnowszej Maski Męskości zaprosiłem Dominikę Pikul neuronaukowczynię, konsultantkę i trenerkę programów szkoleniowo-rozwojowych specjalizujących się w optymizacji umiejętności intelektualnych i funkcji poznawczych. Specjalistkę w zakresie neuroróżnorodności. Absolwentkę studiów magisterskich z Psychologii i Neurobiologii Zdrowia Psychicznego na King’s College London. Jedyną w Polsce certyfikowaną trenerkę programu SMART (Stress Management and Resilience Training Program), akredytowanego przez Harvard Medical School. Założycielkę MindShift Studio i konsultantkę Divercity+.

Spotykamy się 4 stycznia o 20:00. Bądźcie koniecznie!

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ!

Link do wydarzenia na LinkedIn TUTAJ!

Zapraszam,

Marcin

——–

„Maska męskości” to cykl webinarów i podcastów w których głównym tematem jest męskość. Podczas spotkań rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami świata nauki, biznesu, sztuki, psychologii. Tematem naszych dyskusji jest seks, tożsamość, religia, biznes, męskość i kobiecość. Z wielką odwagą poruszamy tematy trudne, mocne i ważne. Zdejmujemy maskę męskości. W gąszczu działań skierowanych do kobiet Maska Męskości to energia skupiona na nas i o nas mężczyznach. Żebyśmy lepiej rozumieli siebie, żebyśmy bardziej czuli i bardziej wiedzieli, ale też, żeby lepiej rozumiano nas.

Podcastów szukaj na:

Spotify

Google Podcasts

Apple Podcasts