AKTUALNOŚCI,  Emocje,  Maska Męskości,  Męskość,  psychologia,  Refleksje o życiu,  Webinar,  Wydarzenia

Maska Męskości #18 – „Co trzyma męskie ciało?” – Gość: Marcin Poćwiardowski

Żyjemy w świecie, który uwielbia gloryfikować umysł. Podstawówka, liceum, studia – trudno szukać tutaj lekcji o emocjach i paradoksalnie również o świadomości ciała… bo przykładowo wykonywanie na wf-ie skoku w dal, choć świadomości uczy, to nie tej w kontekście np. potrzeb płynących z organizmu czy uwalniania napięcia. Nie znajdziemy więc samoświadomości w szkolnych klasach… a jeszcze rzadziej w ławkach, w których siedzą chłopcy. Szkoła zgłasza nieprzygotowanie, a w domu często uczy się młodych mężczyzn odcinania od uczuć, twardości mimo bólu oraz nastawienia na działanie, a nie gadania lub słuchania o problemach (czyt. empatii).

Skrywamy więc jako faceci w swoich sercach i ciałach tony nieprzepracowanych emocji, zranień, lęków i traum. Niesiemy niewidzialny dla innych i często siebie ciężar, do którego trudno się przyznać – no bo wiadomo – facet „powinien umieć sobie radzić sam i nie narzekać”.

Do kolejnej Maski Męskości zaprosiłem Marcina Poćwiardowskiego – psychologa, psychoterapeutę oraz trenera i mentora, od 2017 roku prowadzącego warsztaty dla mężczyzn LOWEN for MEN – intensywna praca z ciałem.

Z Marcinem porozmawiamy o tym:

– Z jakimi traumami muszą radzić sobie dzisiejsi mężczyźni?
– Co trzymają męskie ciała i czego nie chcą puścić?
– Jaki związek mają emocje z ciałem?
– Na czym polega praca i terapia metodą Lowena?
– Jakie uczucia wypieramy najczęściej jako faceci i czym to skutkuje?

Marcin Poćwiardowski od 14 lat psychoterapeuta. Absolwent czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego z Analizy Bioenergetycznej (metody Lowena) we Florida Society for Bioenergetics Analysis. Posiada uprawnienia facylitatora FSBA do prowadzenia grup ćwiczeniowych. Ma za sobą także kilkuletnie szkolenia z psychoterapii integratywnej i Gestalt, zaś aktualnie jest na ostatnim roku trzyletniego podyplomowego kursu Core Training w metodzie psychoterapii ISTDP (Intensive Short Term Dynamic Psychotherapy) prowadzonego pod superwizją Jona Fredericksona z Washington ISTDP Institute.

Ze swojej strony napiszę jeszcze – byłem u Marcina na warsztatach i wiem jak świetną robotę robi. Bardzo się cieszę, że wszyscy będziemy mogli go posłuchać i skorzystać z jego doświadczenia w kolejnej Masce Męskości.

Widzimy się w poniedziałek 20 listopada o 20:00. Do zobaczenia!

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ!

Link do wydarzenia na LinkedIn TUTAJ!

Zapraszam,

Marcin

——–

„Maska męskości” to cykl webinarów i podcastów w których głównym tematem jest męskość. Podczas spotkań rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami świata nauki, biznesu, sztuki, psychologii. Tematem naszych dyskusji jest seks, tożsamość, religia, biznes, męskość i kobiecość. Z wielką odwagą poruszamy tematy trudne, mocne i ważne. Zdejmujemy maskę męskości. W gąszczu działań skierowanych do kobiet Maska Męskości to energia skupiona na nas i o nas mężczyznach. Żebyśmy lepiej rozumieli siebie, żebyśmy bardziej czuli i bardziej wiedzieli, ale też, żeby lepiej rozumiano nas.

Podcastów szukaj na:

Spotify

Google Podcasts

Apple Podcasts