AKTUALNOŚCI

VUCA Nocą #10 – Wellbeing 4.0

Naaaareeeszcie 😀 Ruszamy z kolejnym VUCA Nocą.

W dziesiątym odcinku VUCA Nocą (w 100% w online) rozmawialiśmy o koncepcji Wellbeing 4.0 na niepewne czasy, o dobrostanie i kulturze organizacyjnej, w której wellbeing jest wartością.

Link do filmu tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=lLf5nYMM-Ps&t=1823s

W szczególności odpowiedzieliśmy na pytania:
🌍 Czy Wellbeing 4.0 to lek na trudne czasy?
🌍 Jak ma się Wellbeing 4.0 do Industry 4.0, technologii i business agility?
🌍 Czy wellbeing może być zwinny?
🌍 Czym jest well-culture i well-leadership?
🌍 Jakie są kluczowe kompetencje lidera dobrostanu?
🌍 Poczucie sensu w świecie VUCA – jak czerpać napęd z „Why”?
🌍 Kim są półturyści i czym jest workation?
🌍 Czym jest pokolenie przewijaczy, obsesja powiadomień, social dilemma i digital dementia?
🌍 Jak dbać o siebie i swój dobrostan w czasach niepewności?

Gościem była Ewa Stelmasiak – założycielka The Wellness Institute. Pierwszy w Polsce certyfikowany coach wellness (CWHC). Pierwszy w Polsce certyfikowany menedżer programów well-being dla firm (CWWPM). Praktyk biznesu. Innowator społeczny. Organizatorka międzynarodowej konferencji „Well-Being w Biznesie”. Uczy relaksacji, wspiera we wprowadzaniu zmian na dobre. Pisze i bada. Wykłada w Polsce i na świecie. Wprowadziła do nauki nową definicję wellness i ewolucyjną wizję medycyny.

———
VUCA Nocą to cykl podcastów na żywo, spotkania z ekspertami i społeczność dla poszukujących inspiracji w czasach permanentnej zmiany.

VUCA to metafora nowej codzienności, kiedy świat zmienia się szybciej niż nasza wiedza o świecie, a jedyną stałą jest permanentna zmiana. Niestabilność (volatility), niepewność (uncertainty), złożoność (complexity) i wieloznaczność (ambiguity) to cechy każdej z dziedzin, w których dziś działamy i podejmujemy decyzje.

VUCA to świat „czarnych łabędzi” — zjawisk nieprawdopodobnych, których nikt nie przewidział, a których skutki odczuwamy wszyscy. W tym świecie planowanie zawodzi, eksperci bywają ślepi, a liczyć na przetrwanie mogą tylko zwinni.

Spotkania prowadzą cyklicznie:
🌍 Iwo Zmyślony, umiemy.com
🌍 Marcin Capiga, marcincapiga.com
🌍 Filip Dębowski, filipdebowski.com

Do zobaczenia! 🙂