AKTUALNOŚCI,  koronaczas,  Praca zdalna,  TRAINING TREE,  VUCA,  VUCA Nocą,  Webinar,  Wydarzenia

VUCA Nocą #8 – Edukacja i mentoring

Kolejne VUCA Nocą już w natarciu 🙂 Wtorek 28 lipca o 21.00 🙂
Gościem VUCA Nocą #8 – „Edukacja i mentoring” będzie Maria Belka – przedsiębiorczyni, była prezeska BIT EVIL SA, publicznej spółki technologicznej. CEO i współzałożycielka Fundacji Mentors 4 Starters – pionierskiej inicjatywy rozwijającej mentoring w Polsce. Obecnie dyrektorka zarządzająca Prytek Poland (www.prytek.com). Dwukrotna kuratorka (2014-2015 i 2017-2018) warszawskiego hubu Global Shapers, inicjatywy Światowego Forum Ekonomicznego. Doktorantka z dziedziny Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu w Genewie i Uniwersytetu of Birmingham. Zdobywała doświadczenie w sektorze publicznym, współpracując m.in. z Organizacją Narodów Zjednoczonych, Narodowym Bankiem Kazachstanu, Parlamentem Europejskim oraz w sektorze prywatnym jako przedsiębiorczyni zajmująca się rozwojem start-upów technologicznych. Od ponad 8 lat związana ze ekosystemem startupowym. Wyspecjalizowana w zarządzaniu projektami, konceptualizacji modeli biznesowych, planowaniu strategicznym, walidacji oraz budowaniu relacji zewnętrznych.
W 2017 r. wyróżniona na liście NEW EUROPE100 Challengers, tworzonej przez Res Publica, Google i Visegrad Fund oraz we współpracy z Financial Times. Alumna Leadership Academy for Poland, Blackbox Connect oraz Google Founders Academy. Mentorka w wielu programach branżowych, m.in. w Google Launchpad. Panelistka, członkini jury, konsultantka.
Prywatnie społeczniczka, miłośniczka sportu i czytania książek, pesketarianka, podróżniczka, poliglotka.
W ósmym odcinku naszego webinaru weźmiemy pod lupę przyszłość edukacji i mentoringu w całej palecie interesujących perspektyw. Zapytamy m.in.:
🌍 Czy nachodzi kres tradycyjnej szkoły? Jak będzie wyglądać przyszłość edukacji?
🌍 Jak ważne w świecie VUCA i szumie informacji jest oduczanie się i uczenie na nowo?
🌍 Jak uczą się startupy? Czym może być dobry mentoring i czy gwarantuje on sukces?
🌍 Jak uczą się duże organizacje? Jak działa kultura popełniania błędów i eksperymentowania?
🌍 Czym jest odwrócony mentoring oraz peermentoring?
🌍Jak z edukacją połączone są relacje i zaufanie? Jak uczyć się od siebie wzajemnie?
🌍 Czym są szkoły kinestetyczne? Jak edukować pokolenia talentów i liderów?
🌍 Jakie są kompetencje przyszłości? Czego powinniśmy się nauczyć, a czego oduczyć żeby przetrwać?
Spotkanie będziemy mieli przyjemność prowadzić wspólnie z Filipem, a na chacie będzie nas wspierał Iwo 🙂
Link do wydarzenia tutaj:

https://www.facebook.com/events/346416366380597
———————-
VUCA Nocą to cykl podcastów na żywo, spotkania z ekspertami i społeczność dla poszukujących inspiracji w czasach permanentnej zmiany.
VUCA to metafora nowej codzienności, kiedy świat zmienia się szybciej niż nasza wiedza o świecie, a jedyną stałą jest permanentna zmiana.
Niestabilność (volatility), niepewność (uncertainty), złożoność (complexity) i wieloznaczność (ambiguity) to cechy każdej z dziedzin, w których dziś działamy i podejmujemy decyzje.
VUCA to świat „czarnych łabędzi” — zjawisk nieprawdopodobnych, których nikt nie przewidział, a których skutki odczuwamy wszyscy. W tym świecie planowanie zawodzi, eksperci bywają ślepi, a liczyć na przetrwanie mogą tylko zwinni.
Spotkania prowadzą cyklicznie:
🌍 Iwo Zmyślony, umiemy.com
🌍 Marcin Capiga, marcincapiga.com
🌍 Filip Dębowski, filipdebowski.com
Spotykamy się we wtorki w godzinach 21-22.30, mniej więcej dwa razy w miesiącu.
Zapraszamy do naszej grupy na Facebooku:

Do zobaczenia 🙂