AKTUALNOŚCI,  Leadership,  Nawyki,  Trening przywództwa

Trening Przywództwa #2 – Twarda empatia – podcast

Chociaż empatia nadal wydaje się dla niektórych liderów cechą niezwiązaną z biznesem, to chcąc nie chcąc jest ona obecnie kompetencją niezbędną oraz bardziej biznesową niż kiedykolwiek. Nowa rzeczywistość coraz bardziej pokazuje, że potrzebujemy dzisiaj więcej niż tylko liderów nastawionych na sukces.

Potrzebujemy liderów, którzy będą posiadali dodatkową umiejętność radzenia sobie emocjami swoimi i swoich podwładnych. Problem w tym, że część menedżerów ma ciągle spore wyzwanie z tym, jak reagować na problemy swoich ludzi. Kiedy pojawia się choroba, trudna sytuacja w domu, kryzys, śmierć itp. nie wiedzą w jakie obszary wchodzić, a w jakie nie. Kiedy interweniować, a kiedy odpuścić. Jak łączyć wyrozumiałość i współodczuwanie z egzekwowaniem biznesowego kontraktu z nastawieniem na cel.

Część z nas zaczyna więc wpadać w którąś ze skrajności – albo gruboskórnego, chłodnego i nastawionego na wynik za wszelką cenę szefa albo miękkiego i niepotrafiącego stawiać granic „lidera”.

Podczas spotkania zastanawialiśmy się nad tym jak znaleźć złoty środek.

Link do podcastu na Spotify TUTAJ.

Link do podcastu na Apple podcasts TUTAJ.

Link do podcastu na Google podcasts TUTAJ.

Trening przywództwa to cykl spotkań skierowanych do liderów i liderek, oraz osób chcących rozwijać swoje kompetencje przywódcze. Będę tu mówił o sprawach aktualnych, przyszłych, mniej i bardziej zaawansowanych… ale na pewno praktycznych. Zawsze Live. Raz na miesiąc. Na moim kanale FB oraz LinkedIn, a potem na YouTube i Spotify.

Serdecznie Was zapraszam,

Marcin Capiga