AKTUALNOŚCI,  Emocje,  Trening przywództwa,  Wydarzenia

Trening Przywództwa #15 – Motywacja 3.0 – podcast

Jeśli chodzi o motywację współczesny człowiek jest kimś na styku człowieka pierwotnego, robotnika z linii produkcyjnej Forda oraz osoby pragnącej realizować siebie. Ciągle motywuje nas zaspakajanie podstawowych potrzeb, chociaż w odróżnienia od Neandertalczyka potrafimy je odstawić na jakiś czas na bok, by osiągnąć „wyższy” cel. Zewnętrzna motywacja zaś np. kara albo nagroda pieniężna cały czas są dla nas znaczące, z tym że większość z nas nie chce już pracować tylko dla pieniędzy. Przede wszystkim chcemy poprzez naszą pracę wyrażać siebie i być spójnym z swoimi wartościami, talentami, czy pragnieniami.

Jak w związku z tym powinna wyglądać współczesna motywacja?

Podczas Treningu Przywództwa rozmawialiśmy o motywacji pozafinansowej, a dokładniej rzecz ujmując o koncepcji Motywacji 3.0, która mimo już swoich lat, świetnie wpisuje się w obecne czasu.
– Czy metoda kija i marchewki nadal działa?
– Czemu motywacja finansowa przynosi czasami odwrotne rezultaty od oczekiwanych?
– Jak dzisiaj motywować współpracowników_czki wg Motywacji 3.0.

Zapraszam Was na Trening Przywództwa w formie podcastu.

Link do odcinka na YouTube: TUTAJ.

Link do odcinka na Apple podcasts: TUTAJ.

Link do odcinka na Spotify: TUTAJ.

Trening przywództwa to cykl spotkań skierowanych do liderów i liderek, oraz osób chcących rozwijać swoje kompetencje przywódcze. Będę tu mówił o sprawach aktualnych, przyszłych, mniej i bardziej zaawansowanych… ale na pewno praktycznych. Zawsze Live. Raz na miesiąc. Na moim kanale FB oraz LinkedIn, a potem na YouTube i Spotify.

Serdecznie Was zapraszam,

Marcin Capiga