AKTUALNOŚCI,  Emocje,  Maska Męskości,  Męskość,  psychologia,  Refleksje o życiu,  Webinar,  Wydarzenia

Maska Męskości #8 – „O co chodzi w polskiej szkole” – Gość: Przemek Staroń – nagranie

Ta rozmowa miała moc. Moc inspirowania i poszerzania horyzontów!

Temat szkoły w większości z nas budzi wiele emocji i kontrowersji. Mamy z nią różne wspomnienia i różne doświadczenia… niektórzy przyjemne, niektórzy nieprzyjemne, nawet traumatyczne. Powinna przygotowywać nas do życia a… no właśnie, czy obecna szkoła zdaje egzamin z wychowania?

Do kolejnej Maski Męskości zaprosiłem Przemka Staronia. Przemek jest psychologiem, kulturoznawcą, autorem książek „Szkoła bohaterek i bohaterów”, ale przede wszystkim nauczycielem. W 2018 został uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku.

Z Przemkiem szukaliśmy odpowiedzi na takie pytania:
– Kim są polscy nauczyciele?
– Jakie wzorce przekazują?
– Czy Polska szkoła zdaje egzamin z przygotowania młodego pokolenia do życia?
– Co możemy zrobić jako rodzice, by lepiej wychować nasze dzieci?
– Czy damy radę reanimować polską edukację?

Czy znaleźliśmy odpowiedzi? Sami sprawdźcie!

Link do nagrania TUTAJ.

Zapraszam,
Marcin

——–

„Maska męskości” to cykl webinarów i podcastów w których głównym tematem jest męskość. Podczas spotkań rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami świata nauki, biznesu, sztuki, psychologii. Tematem naszych dyskusji jest seks, tożsamość, religia, biznes, męskość i kobiecość. Z wielką odwagą poruszamy tematy trudne, mocne i ważne. Zdejmujemy maskę męskości.W gąszczu działań skierowanych do kobiet Maska Męskości to energia skupiona na nas i o nas mężczyznach. Żebyśmy lepiej rozumieli siebie, żebyśmy bardziej czuli i bardziej wiedzieli, ale też, żeby lepiej rozumiano nas.

Podcastów szukaj na:

Spotify

Google Podcasts

Apple Podcasts