Maska Męskości #24 – „Dlaczego się zabijamy?” – Goście: dr Michał Bomastyk i Sebastian Antonowicz
„Mężczyzna nie prosi o pomoc”, „Mężczyzna radzi sobie sam”, „Mężczyzna zabija się w ciszy”… W Polsce na 15 osób odbierających sobie codziennie życie, 12 to mężczyźni. Co dwie godziny w Polsce zabija się jeden mężczyzna. Dane zatrważają.
To dlatego w kolejnej Masce Męskości porozmawiamy o zjawisku samobójstw wśród mężczyzn, ale nie tylko o tym, bo naszymi gośćmi będą dr Michał Bomastyk oraz Sebastian Antonowicz, współzałożyciele i twórcy Telefonu Zaufania dla Mężczyzn.
Czy wiecie, że pod auspicjami Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom taki telefon działa w Polsce od 2021 roku? Jest to pierwszy telefon zaufania skierowany do mężczyzn, w którym pracują wyłącznie mężczyźni. Już teraz zapiszcie sobie ten numer i podeślijcie swoim przyjaciołom, braciom, kolegom: 608 271 402.
- Jakie są najważniejsze przyczyny samobójstw mężczyzn w Polsce?
- Kto i z czym najczęściej dzwoni do telefonu zaufania?
- Po co potrzebujemy „specjalnego” telefonu tylko dla mężczyzn?
- I dlaczego musieliśmy na niego czekać aż tak długo?
- Czy mężczyźni są ofiarami przemocy ze strony kobiet?
- Czemu mamy tak duży problem z proszeniem o pomoc?
O tym wszystkim już we wtorek, 12 listopada, w kolejnej Masce Męskości.
Nasi goście to:
Sebastian Antonowicz – absolwent studiów na kierunku psychotraumatologii. W zawodach pomocowych pracuje od 2000 roku. Stale doskonali swój warsztat, współpracując z wieloma placówkami, psychologami, psychiatrami i innymi specjalistami. Nieustannie rozwija się zawodowo i naukowo: pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia, spec. kliniczna; podstawowy i zaawansowany kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach; liczne szkolenia z interwencji kryzysowej. W telefonie zaufania dla mężczyzn oferuje wsparcie w języku polskim i angielskim, specjalizuje się w psychologii mężczyzn.
Dr Michał Bomastyk – prezes Zarządu Instytutu Przeciwdziałania Wykluczeniom, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, członek Pracowni Badań nad Obcością i Wykluczeniem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pracownik tej uczelni. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół teorii feministycznych, inności i obcości, teorii wykluczeń, studiów nad uchodźstwem oraz nad płcią. Edukator równościowy i pracownik młodzieżowy, pomysłodawca pierwszego w Polsce telefonu zaufania dla mężczyzn.
Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ!
Link do wydarzenia na LinkedIn TUTAJ!
Zapraszam,
Marcin
——–
„Maska męskości” to cykl webinarów i podcastów w których głównym tematem jest męskość. Podczas spotkań rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami świata nauki, biznesu, sztuki, psychologii. Tematem naszych dyskusji jest seks, tożsamość, religia, biznes, męskość i kobiecość. Z wielką odwagą poruszamy tematy trudne, mocne i ważne. Zdejmujemy maskę męskości. W gąszczu działań skierowanych do kobiet Maska Męskości to energia skupiona na nas i o nas mężczyznach. Żebyśmy lepiej rozumieli siebie, żebyśmy bardziej czuli i bardziej wiedzieli, ale też, żeby lepiej rozumiano nas.
Podcastów szukaj na: