AKTUALNOŚCI,  Emocje,  Maska Męskości,  Męskość,  psychologia,  Refleksje o życiu,  Webinar,  Wydarzenia

Maska Męskości #21 – „Seks bez presji” – Gość: Michał Sawicki – podcast

Badania wskazują, że coraz rzadziej uprawiamy seks, a seksuolodzy i seksuolożki „zrzucają” winę na nasz styl życia – presję, stres i zmęczenie. Czy rzeczywiście seks schodzi dzisiaj w naszym życiu na dalszy plan? A może jest wręcz przeciwnie i Tinder oraz inne aplikacje randkowe przeżywają rozkwit. Czy mamy dzisiaj do czynienia z kolejną rewolucją seksualną, a jeśli tak, to na czym ona polega?

Gościem kolejnej Maski Męskości był Michał Sawicki, seksuolog, psychoterapeuta i autor książki „Seks bez presji. Jak nie gzić się po ciemku”, która swoją premierę miała 15 maja.

Z Michałem rozmawialiśmy o tym:
– Z jakimi wyzwaniami do seksuologa przychodzą dzisiaj najczęściej mężczyźni?
– Jakiego seksu pragniemy i szukamy?
– Czy czasy monogamii minęły?
– Czy zdradzamy częściej niż kobiety? A może wręcz odwrotnie?
– Jakie mamy oczekiwania w relacjach?
– Na czym polega terapia par i jak się w niej odnajdują mężczyźni?

Michał Sawicki – absolwent psychologii oraz seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalista z zakresu edukacji seksualnej i równościowej. Prowadzi trapię indywidualną osób dorosłych i par od 2014 roku. Autor książki „Seks bez presji. Jak nie gzić się po ciemku” Wydawnictwo Zwierciadło.

Link do odcinka na Spotify TUTAJ!

Link do odcinka na Apple podcasts TUTAJ!

Link do odcinka na YouTube podcasts TUTAJ!

Zapraszam,

Marcin

——–

„Maska męskości” to cykl webinarów i podcastów w których głównym tematem jest męskość. Podczas spotkań rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami świata nauki, biznesu, sztuki, psychologii. Tematem naszych dyskusji jest seks, tożsamość, religia, biznes, męskość i kobiecość. Z wielką odwagą poruszamy tematy trudne, mocne i ważne. Zdejmujemy maskę męskości. W gąszczu działań skierowanych do kobiet Maska Męskości to energia skupiona na nas i o nas mężczyznach. Żebyśmy lepiej rozumieli siebie, żebyśmy bardziej czuli i bardziej wiedzieli, ale też, żeby lepiej rozumiano nas.

Podcastów szukaj na:

Spotify

Google Podcasts

Apple Podcasts