AKTUALNOŚCI,  Emocje,  Maska Męskości,  Męskość,  psychologia,  Refleksje o życiu,  Webinar,  Wydarzenia

Maska Męskości #21 – „Seks bez presji” – Gość: Michał Sawicki – nagranie

Badania wskazują, że coraz rzadziej uprawiamy seks, a seksuolodzy i seksuolożki „zrzucają” winę na nasz styl życia – presję, stres i zmęczenie. Czy rzeczywiście seks schodzi dzisiaj w naszym życiu na dalszy plan? A może jest wręcz przeciwnie i Tinder oraz inne aplikacje randkowe przeżywają rozkwit. Czy mamy dzisiaj do czynienia z kolejną rewolucją seksualną, a jeśli tak, to na czym ona polega?

Gościem kolejnej Maski Męskości był Michał Sawicki, seksuolog, psychoterapeuta i autor książki „Seks bez presji. Jak nie gzić się po ciemku”, która swoją premierę miała 15 maja.

Z Michałem rozmawialiśmy o tym:
– Z jakimi wyzwaniami do seksuologa przychodzą dzisiaj najczęściej mężczyźni?
– Jakiego seksu pragniemy i szukamy?
– Czy czasy monogamii minęły?
– Czy zdradzamy częściej niż kobiety? A może wręcz odwrotnie?
– Jakie mamy oczekiwania w relacjach?
– Na czym polega terapia par i jak się w niej odnajdują mężczyźni?

Michał Sawicki – absolwent psychologii oraz seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalista z zakresu edukacji seksualnej i równościowej. Prowadzi trapię indywidualną osób dorosłych i par od 2014 roku. Autor książki „Seks bez presji. Jak nie gzić się po ciemku” Wydawnictwo Zwierciadło.

Link do nagrania TUTAJ!

Zapraszam,

Marcin

——–

„Maska męskości” to cykl webinarów i podcastów w których głównym tematem jest męskość. Podczas spotkań rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami świata nauki, biznesu, sztuki, psychologii. Tematem naszych dyskusji jest seks, tożsamość, religia, biznes, męskość i kobiecość. Z wielką odwagą poruszamy tematy trudne, mocne i ważne. Zdejmujemy maskę męskości. W gąszczu działań skierowanych do kobiet Maska Męskości to energia skupiona na nas i o nas mężczyznach. Żebyśmy lepiej rozumieli siebie, żebyśmy bardziej czuli i bardziej wiedzieli, ale też, żeby lepiej rozumiano nas.

Podcastów szukaj na:

Spotify

Google Podcasts

Apple Podcasts