AKTUALNOŚCI,  Emocje,  Maska Męskości,  Męskość,  psychologia,  Refleksje o życiu,  Webinar,  Wydarzenia

Maska Męskości #17 – „Chłopcy, którzy nienawidzą kobiet” – Gość: Marcin Kącki

„Kobieta to nie partnerka, ale część dobytku mężczyzny”, „Tu nie chodzi o to, żeby kobiet było mało. Chodzi o to, żeby nie głosowały”, „Trzeba po prostu nie dawać im decydować”, „Kobiety powinny zarabiać mniej, bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne”. To tylko wybrane słowa polityków i wyborców partii politycznej „Konfederacja”.

Tworzą „Fundację Patriarchat”, są za karaniem aborcji, za karami fizycznymi dla dzieci oraz przeciw finansowaniu in vitro.

Kim są mężczyźni… a może raczej powinienem napisać chłopcy, którzy nienawidzą kobiet? Czym jest i jak wygląda Polska manosfera oraz ruch Redpillowców? Kim są polscy mizogini i incele? Jak wyglądają polityczne kuluary partii głoszącej tak konserwatywne hasła? Dlaczego wg sondaży prawie 10% Polaków i Polek chce na takie osoby zagłosować?

W okresie przedwyborczym porozmawiamy o naszych wyborach, polityce oraz przyczynach i konsekwencjach opisywanych zjawisk. Moim gościem będzie Marcin Kącki, reporter, dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Zdobywca m.in. tytułu Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press 2007 oraz dwóch Nagród Watergate przyznawanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Autor wielu książek w tym najnowszej „Chłopcy idą po Polskę” – opisującej oblicze Konfederacji – rosnącej siły politycznej we naszym kraju.

Widzimy się w najbliższą środę 11 października o 20:00 w kolejnej Masce Męskości.

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ!

Link do wydarzenia na LinkedIn TUTAJ!

Zapraszam,

Marcin

——–

„Maska męskości” to cykl webinarów i podcastów w których głównym tematem jest męskość. Podczas spotkań rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami świata nauki, biznesu, sztuki, psychologii. Tematem naszych dyskusji jest seks, tożsamość, religia, biznes, męskość i kobiecość. Z wielką odwagą poruszamy tematy trudne, mocne i ważne. Zdejmujemy maskę męskości. W gąszczu działań skierowanych do kobiet Maska Męskości to energia skupiona na nas i o nas mężczyznach. Żebyśmy lepiej rozumieli siebie, żebyśmy bardziej czuli i bardziej wiedzieli, ale też, żeby lepiej rozumiano nas.

Podcastów szukaj na:

Spotify

Google Podcasts

Apple Podcasts