AKTUALNOŚCI,  Emocje,  Maska Męskości,  Męskość,  psychologia,  Refleksje o życiu,  Webinar,  Wydarzenia

Maska Męskości #10 – „Kobiecość i męskość na uczelniach” – Gościni: dr Anna Maria Górska

Kiedy studiowałem zastanawiało mnie jedno zjawisko. Na moim roku było 3 facetów. W tym ja i mój dobry przyjaciel. Była to uczelnia humanistyczna.

Ale wśród naszych wykładowców i wykładowczyń facetów było już ok 50% całej kadry. Oczywiście u znajomych na uczelniach informatycznych i inżynierskich tendencja była odwrotna – wykładowczyń i studentek ze świecą szukać.

Czy dzisiaj coś się zmieniło? Czy nadal mamy do czynienia z Gender Gap na Uniwersytetach? Czy wybrane uczelnie przyciągają innych studentów? A co z wykładowcami i wykładowczyniami?

Dużo pytań, dlatego do rozmowy o męskości i kobiecości w tym kontekście zaprosiłem dr Anną Górską – adiuntkę w Akademii Leona Koźmińskiego oraz dyrektorkę Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach. Specjalizującą się w zagadnieniach płci i różnorodności w organizacjach i uczelniach. Laureatkę stypendium ETIUDA (Narodowego Centrum Nauki) i Fulbright Junior Research Award. Jej prace były publikowane w wiodących międzynarodowych czasopismach naukowych, takich jak Gender, Work and Organization, Gender in Management, Accounting, Auditing & Accountability Journal. Tak więc odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

Z Anną poszukamy odpowiedzi na pytania:- Jak wygląda dzisiaj męskość i kobiecość na uczelniach?
– Czy różnimy się jako studenci/studentki i jako wykładowcy/wykładowczynie?
– Co wpływa na różnice w liczebności kobiet i mężczyzn na uczelniach?
– Gdzie w edukacji wyższej napotykamy na stereotypy dotyczące płci?
– Kto i jak dyskryminuje?
– Czy nadal Uczelnie techniczne wybierane są głównie przez mężczyzn a humanistyczne przez kobiety? A jeśli tak, to jak to zmienić?

Wszystkie płcie mile widziane! 

Link do wydarzenia TUTAJ.

Zapraszam,

Marcin

——–

„Maska męskości” to cykl webinarów i podcastów w których głównym tematem jest męskość. Podczas spotkań rozmawiamy z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami świata nauki, biznesu, sztuki, psychologii. Tematem naszych dyskusji jest seks, tożsamość, religia, biznes, męskość i kobiecość. Z wielką odwagą poruszamy tematy trudne, mocne i ważne. Zdejmujemy maskę męskości.W gąszczu działań skierowanych do kobiet Maska Męskości to energia skupiona na nas i o nas mężczyznach. Żebyśmy lepiej rozumieli siebie, żebyśmy bardziej czuli i bardziej wiedzieli, ale też, żeby lepiej rozumiano nas.

Podcastów szukaj na:

Spotify

Google Podcasts

Apple Podcasts